آنتی ویروس تحت شبکه، مجموعه ای متشکل از برنامه‌ های امنیتی، ابزارهای پشتیبان ‌گیری، ماژول‌ های امنیتی و نرم‌ افزارهای کاربردی است و وظیفه آن حفظ امنیت سازمان در مقابل بدافزارها و همچنین شناسایی و از بین بردن آنهاست. می توان گفت که وظیفه اصلی این نوع آنتی ویروس، از بین بردن هر گونه رد پای به جامانده از بدافزارهاست.

امروزه برنامه های کاربردی بسیاری ایجاد شده اند که به طور چشمگیری باعث پیچیده تر شدن شبکه های کامپیوتری می شود. با اینکه این برنامه ها مزایای بسیار زیادی دارند، اما نمی توان ضعف آنها در امنیت رایانه ها را نادیده گرفت. بنابراین آنتی ویروس ها نوعی ابزار حرفه ای برای مقابله با ویروس ها است.

بنابراین برای مقابله موثر و کارا با ویروس ها و حملات امنیتی در شبکه ضروری است از یک آنتی ویروس تحت شبکه با یک ابزار مدیریتی متمرکز و منسجم استفاده شود تا بتوان کاربران را در زمان بروز حملات ویروسی حفاظت نماید.

زمانی صدها کاربر به شبکه متصل می‌شوند، نمی توان تک تک بر پیکربندی آنتی ویروس ها نظارت کرده و آنها را مدیریت کرد، در چنین حالتی نیاز به یک نسخه تحت شبکه است که دارای یک پنل متمرکز به منظور مدیریت آنتی ویروس ها است.

ساز و کار آنتی ویروس تحت شبکه، کارکردی شبیه به آنتی ویروس‌های دسکتاپی دارد، یعنی از موتور و پایگاه داده برای شناسایی ویروس‌ها استفاده می کند. اما تفاوت آنتی ویروس تحت شبکه با آنتی ویروس خانگی در این است که شناسایی ویروس ها را بر مبنای راهکار مدیریت متمرکز انجام می دهد و دارای قابلیت های بیشتری نسبت به آنتی ویروس های خانگی است.

مزایای آنتی ویروس های تحت شبکه

  • چندکاره بودن و گسترش پذیری
  • هماهنگی با سیستم عامل‌های سرور
  • دارای مکانیزم دفاعی کارآمد
  • مدیریت متمرکز
  • حداقل بروز اختلال در امور جاری کاربران
  • حفاظت کامل و موثر

 

Network Antivirus

شرکت دایان نت شبکه کاران (dayannet)، با داشتن تیم متخصص و خبره، آنتی ویروس تحت شبکه شما را به بهترین شکل ممکن راه اندازی می کند.

شما می توانید با دیدن نمونه کارهای موفق انجام شده در امنیت شبکه برای شرکت های مختلف، باخیالی آسوده شبکه های خود را به شرکت ما سپرده و در هزینه و زمان خود صرفه جویی کنید و به این ترتیب بیشتری بازدهی را در کار خود داشته باشید. خبر خوب این است که شما قبل از هر تصمیمی در این زمینه می توانید از مشاوره های رایگان ما استفاده کنید تا بتوانید بهترین خدمات را مطابق با نیاز خود دریافت کنید.

برای مشاوره در این زمینه می توانید با شماره تلفن 91035153-021 تماس حاصل فرمایید و یا در واتساپ از طریق همین شماره با کارشناسان ما در ارتباط باشید.