امنیت شبکه از مباحث بسیار مهم و حیاتی در حوزه فناوری اطلاعات محسوب می شود. از چیزهای مهمی که در سازمان، اداره یا شرکت وجود دارد، اطلاعات آن است. مواقعی پیش می آید که سودجویان در پی دست یافتن به این اطلاعات هستند و یا سازمان های رقیب، به دنبال از بین بردن اطلاعات آنها هستند. در نتیجه تامین امنیت این اطلاعات، از مهم ترین وظایف آن سازمان خواهد بود. با توجه به توسعه فناوری اطلاعات، برای تامین این امنیت، تدابیر مختلفی اندیشیده شده و باعث شده که امنیت این اطلاعات به میزان چشمگیری بالا برود.

یک شبکه به تعدادی از کامپیوترها گفته می شود که با یکدیگر در ارتباط هستند. طریقه اتصال کامپیوترها در یک شبکه، به میزان فاصله آنها از یکدیگر، به تعداد و هدف شبکه بستگی دارد. در هر شبکه با توجه به هدف شبکه و نوع شبکه بندی که صورت می گیرد، دسترسی های مختلفی صورت می گیرد. هر فرد با توجه به نوع دسترسی ای که دارد، می تواند برای مثال فقط اطلاعات را دریافت کند، یا فقط دریافت کند و یا امکان هر دو را داشته باشد و …

امنیت شبکه

هر شبکه ای شامل اجزای سخت افزاری و نرم افزاری است که تامین امنیت شبکه در هر کدام با یکدیگر متفاوت بودن و هر یک تخصص جداگانه ای را می طلبد.

امروزه نیاز مردم و سازمان ها به کامپیوترها، روز به روز در حال افزایش است و همچنین نیاز زیادی به تبادل اطلاعات و یا اشتراک گذاری منابع وجود دارد. مدیران ارشد سازمان ها هم برای اینکه بتوانند کارکرد و راندمان سازمان را بسنجند، باید از آخرین وضعیت شبکه آگاه شوند. بنابراین مدیریت و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری، بسیار بیشتر از گذشته احساس می شود.

امنیت شبکه در موارد مختلف زیر کاربرد دارد:

  • امنیت بستر شبکه (Network Infrastructure Security)
  • امنیت ارتباطات شبکه (Communication Security)
  • امنیت برنامه های کاربردی و سرویس ها (Applications and Services Security)
  • امنیت کاربران (Operational Security)
  • امنیت سازمانی (Organizational Security)

از دیگر مباحث امنیت شبکه می توان به امنیت در درگاه ورودی، سرویس دهنده ها، نرم افزارها و سایر سرویس های مرتبط، بررسی تنظیمات فعلی انجام شده و همچنین ارائه همه مستندات فنی در این راستا اشاره کرد که در نهایت باید تمام این موارد قابل اجرا باشند

شرکت دایان شبکه کاران (dayannet)، با داشتن تیم متخصص و خبره، امنیت شبکه شما را به بهترین شکل ممکن تامین خواهد کرد.

شما می توانید با دیدن نمونه کارهای موفق انجام شده در امنیت شبکه برای شرکت های مختلف، باخیالی آسوده شبکه های خود را به شرکت ما سپرده و در هزینه و زمان خود صرفه جویی کنید و به این ترتیب بیشتری بازدهی را در کار خود داشته باشید. خبر خوب این است که شما قبل از هر تصمیمی در این زمینه می توانید از مشاوره های رایگان ما استفاده کنید تا بتوانید بهترین خدمات را مطابق با نیاز خود دریافت کنید.

برای مشاوره در این زمینه می توانید با شماره تلفن 91035153-021 تماس حاصل فرمایید و یا در واتساپ از طریق همین شماره با کارشناسان ما در ارتباط باشید.