به منظور ورود به کسب و کار آنلاین، و راه اندازی وب سایت، اولین کاری که باید انجام دهید خرید یک هاست و دامنه است. به آدرس وب سایت در فضای اینترنت، دامنه گفته می شود. یعنی همان آدرسی است که باید برای وارد شدن به هر سایتی آن را در مرورگر وارد کنید. هر سایتی باید یک دامنه منحصر به فرد داشته باشد. بنابراین این امکان برای شما وجود ندارد که دامنه تحت مالکیت کس دیگری را برای خود خریداری کنید.

به محلی که اطلاعات سایت شما روی آن قرار می گیرد، هاست یا میزبانی وب گفته می شود. به بیان دیگر، اطلاعات سایت باید روی یک دستگاه سوار شود که در 24 ساعت شبانه روز به اینترنت وصل باشد. دامنه‌ها از طریق آدرس IP “Internet Protocol Address” به میزبانی سایت شما وصل می‌شوند. هر هاست دارای یک IP منحصر به فرد است.  پس از خرید هاست و دامنه و ست کردن آنها با همدیگر، کاربران می توانند با تایپ کردن آدرس دامنه شما در مرورگر، وارد وب سایت شما شوند.

آدرس IP ها به  وسیله یک سرویس به نام DNS یا Domain Name System ، روی دامنه شما تعریف می‌شود که رکوردهای DNS را شرکت هاستینگ به شما اعلام می کند، تا بعد از اینکه اطلاعات وب سایت خود را روی میزبانی وارد کردید و آدرس دامنه سایت را روی آن تعریف کردید، بتوانید DNS ها را روی  دامنه تنظیم کنید.

خرید هاست و دامنه

 

اگر قصد خرید هاست و دامنه دارید، اما روش آن را نمی دانید، می توانید این کار را به شرکت ما بسپارید. شرکت دایان شبکه کاران (dayannet)، با داشتن تیم متخصص و خبره در این زمینه، شما را یاری خواهد کرد تا دامنه و هاست خود را خریداری کرده و آنها را با یکدیگر ست کنید. شما قبل از هر تصمیمی در این زمینه می توانید از مشاوره های رایگان ما استفاده کنید تا بتوانید بهترین خدمات را مطابق با نیاز خود دریافت کنید.

برای مشاوره در این زمینه می توانید با شماره تلفن 91035153-021 تماس حاصل فرمایید و یا در واتساپ از طریق همین شماره با کارشناسان ما در ارتباط باشید.