نصب و راه اندازی شبکه + خدمات پشتیبانی شبکه

در رابطه با نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری باید گفت چندین سال است که از خدمات شبکه به منظور تسهیل ارتباط بین دو یا چند رایانه به منظور به اشتراک گذاشتن منابع، اعم از سخت افزار یا نرم افزار مانند برنامه ها، اطلاعات، داده ها، فایل ها و غیره استفاده می شود. این نوع شبکه‌ ها اجازه می ‌دهند دستگاه‌ هایی مانند چاپگر ها یا برنامه ‌ها را با سایر رایانه ‌های متصل به شبکه به اشتراک گذاشت و همه اینها با هدف تسهیل ارتباط بین کاربران و در نتیجه بهبود امنیت و یکپارچگی داده ها طراحی شده است.

پخش ویدیو

خدمات شبکه مجموعه ‌ای از تجهیزات و نرم ‌افزارهای متصل به یکدیگر از طریق دستگاه ‌های فیزیکی یا بی ‌سیم هستند که وظیفه ارسال یا دریافت اطلاعات از طریق پالس‌ های الکتریکی یا امواج الکترومغناطیسی به منظور دستیابی به انتقال داده‌ ها را بر عهده دارند و به طور کلی منابع ، اطلاعات و برخی خدمات ویژه ارائه می دهند. به همه اینها شبکه کامپیوتری یا شبکه ارتباطی نیز گفته می شود که در آن فرستنده ، پیام ، رسانه و گیرنده لزوما برای عملکرد آن ضروری هستند.

این نوع شبکه ها به منظور امکان اشتراک گذاری اطلاعات از راه دور از طریق فرآیندی که قابلیت اطمینان و ایمنی را ارائه می دهد و برای افزایش سرعت انتقال داده ایجاد شده اند.

خدمات شبکه دایان نت

چندین سال است که از خدمات شبکه به منظور تسهیل ارتباط بین دو یا چند رایانه به منظور به اشتراک گذاشتن منابع، اعم از سخت افزار یا نرم افزار مانند برنامه ها، اطلاعات، داده ها، فایل ها و غیره استفاده می شود. این نوع شبکه‌ ها اجازه می ‌دهند دستگاه‌ هایی مانند چاپگر ها یا برنامه ‌ها را با سایر رایانه ‌های متصل به شبکه به اشتراک گذاشت و همه اینها با هدف تسهیل ارتباط بین کاربران و در نتیجه بهبود امنیت و یکپارچگی داده ها طراحی شده است، لذا در ادامه کمی بیشتر در مورد اینکه خدمات شبکه چیست و انواع شبکه های موجود توضیح داده شده است.

خدمات نصب و راه اندازی شبکه

یک شبکه کامپیوتری از تعدادی کامپیوتر متصل به هم ساخته شده است. داده ها بین کامپیوترهای یک شبکه به اشتراک گذاشته می شوند و به این ترتیب، نوعی تعامل در میان این کامپیوترها شکل می گیرد. هدف از این بخش، خدمات راه اندازی شبکه های کامپیوتری و اجرای پروژه‌های نرم‌افزاری و نصب و پیاده‌سازی سرویس‌ها و سیستم‌های شبکه‌ای است.

نصب سیستم های SAN و NAS

NAS مخفف کلمه Network Attached Storage و SAN مخفف Storage Area Network می باشد. روز به روز حجم اطلاعات شرکت ها زیاد می شوند و به طبع برای ذخیره سازی حجم بالای اطلاعات باید ذخیره سازهایی با فضاهای زیاد داشته باشیم تا بتوانیم اطلاعاتمان را نگهداری کنیم. داخل سازمان ها از این کلوژر استفاده می کنند که داخل شان تعداد زیادی هارد است، که به کل این مجموعه استوریج می گوییم.

نصب و راه اندازی شبکه اتاق سرور

خدمات اتاق سرور شامل استفاده از کابل کشی ساخت یافته است. کابل کشی ساخت یافته به معنای اجرای زیرساخت شبکه کابلی بر اساس اصول و استاندارد های لازم می باشد. خدماتی چون طراحی، انتخاب تجهیزات مناسب، کابل کشی و پسیو، ترانکینگ، سینی کابل، آرایش رک و شامل کابل کشی ساخت یافته برای برقراری ارتباط کابلی در مجموعه ای مانند اتاق سرور یا دیتاسنتر می باشد.

کابل کشی و پسیو شبکه

خدمات پسیو شبکه یکی از مهم‌ترین بخش‌های نصب و راه اندازی شبکه می‌باشد که به خدمات شبکه مرتبط با زیرساخت اتلاق می‌گردد. پسیو یا همان Passive در لغت به معنی غیرفعال می‌باشد. تجهیزات پسیو شبکه و خدمات پسیو شبکه‌های کامپیوتری هیچ‌گونه فعالیتی بر روی دیتای در حال گذر در شبکه انجام نمی‌دهند. در نتیجه این خدمات فقط به خدمات نصب و پیاده‌سازی زیرساخت شبکه، نصب و راه‌اندازی تجهیزات شبکه و سرور، خدمات کابل کشی شبکه و ترانکینگ بصورت ساختار یافته گفته می‌شود و وارد مرحله پیکربندی نمی‌گردد.

مجازی سازی سرور

می توان گفت مجازی سازی  (Virtualization) از فناورهای نوظهور محسوب می شود که در آن از خانواده جدیدی از سیستم عامل ها  استفاده می شود که باعث شده بتوان به وسیله آن، روی منابع سخت افزاری مدیریت بهتری انجام داد. برای مثال هر سرور فیزیکی، نه تنها می تواند میزبان یک سیستم عامل ویندوزی یا لینوکسی باشد، بلکه این قابلیت را دارد که همزمان میزبان سیستم عامل هایی از خانواده های گوناگون باشد که هر کدام از آنها یک ماشین مجازی محسوب می شوند. مجازی سازی ESXI بطور مثال یکی از انواع آن می باشد.

مانیتورینگ ترافیک شبکه

ابزارهایی برای مانیتورینگ شبکه وجود دارد که با کمک این ابزارها می توان پهنای باند شبکه را به خوبی کنترل و مدیریت نمود. این ابزارها برای دستیابی به اهداف موردنظر ، اطلاعات مبادله شده در شبکه را بررسی و آنها را اولویت بندی می کنند. این ابزارها با شناسایی الگوی ترافیک شبکه ، مشخص نمودن اولویت ها ، تخصیص منابع ، بهینه سازی عملکرد برنامه ها و … به کنترل و سازماندهی پهنای باند شبکه می پردازند.

راه اندازی تلفن تحت شبکه Voip

ویپ کوتاه شده عبارت Voice over Internet Protocol است که به آن تلفن اینترنتی یا IP هم گفته می شود. قابلیتی که ویپ دارد این است که این امکان را به وجود می آورد که بتوان از اینترنت برای مکالمات تلفنی استفاده کرد. در تلفن ویپ، برخلاف تلفن های سنتی که از خطوط سیم استفاده می شد، از فناوری دیجیتال استفاده می شود.

ارتباط دو شبکه از طریق اینترنت

امروزه ارتباطات، سطح گسترده تری نسبت به گذشته پیدا کرده اند و به سرعت هم در حال گسترش هستند. در این میان، نرم افزارهای تحت شبکه و دوربین های مداربسته باکیفیتی هم به میان آمده اند که امکان ارتباط بین دفاتر و شعب را فراهم می کنند. ارتباط بین دفاتر و شعب از راه های مختلفی امکانپذیر است. یکی از آن راه ها اینترانت یا ارتباط از طریق اینترنت می باشد.

پشتیبان گیری از اطلاعات شرکت

پشتیبان گیری از داده ها عملیاتی برای کپی یا بایگانی فایل ها و پوشه ها به منظور امکان بازیابی آنها در صورت از دست رفتن اطلاعات است. از دست دادن داده ها می تواند به علت های مختلفی اتفاق بیافتد. از ویروس های رایانه ای گرفته تا خرابی های سخت افزاری در ایجاد پرونده های فاسد ، آتش سوزی ، سرقت و غیره از جمله مواردی هستند که می تواند اطلاعات را از بین ببرند.

آنتی ویروس تحت شبکه

آنتی ویروس تحت شبکه، مجموعه ای متشکل از برنامه‌ های امنیتی، ابزارهای پشتیبان ‌گیری، ماژول‌ های امنیتی و نرم‌ افزارهای کاربردی است و وظیفه آن حفظ امنیت سازمان در مقابل بدافزارها و همچنین شناسایی و از بین بردن آنهاست. می توان گفت که وظیفه اصلی این نوع آنتی ویروس، از بین بردن هر گونه رد پای به جامانده از بدافزارهاست.

راه اندازی شبکه وایرلس (بی سیم)

رشد قابل تامل تجهیزات همراه و گسترش روزافزون گجت‌های اینترنت اشیا باعث شده تا شبکه‌های سنتی و زیرساخت‌های مبتنی بر شبکه‌های سیمی با چالش‌های جدی روبرو شوند، اما باید بدانید طراحی شبکه‌های بیسیم داخلی با شبکه بیسیم خانگی فرق دارد. متاسفانه برخی کاربران تصور می‌کنند ساخت شبکه‌های WLAN محلی شبیه به نمونه‌های خانگی است، اما مدل‌های تجاری ظرافت‌هایی دارند که اگر نسبت به آن‌ها بی‌توجه باشید، در مدیریت این شبکه‌ها با مشکل روبرو می‌شوید و حتا ممکن است در طول روز بارها دسترسی به شبکه را از دست بدهید.

فروش انواع تجهیزات شبکه

دقت کنید که موضوع خرید تجهیزات شبکه تنها یک خرید ساده نیست. پیچیدگی این تجهیزات، موجب می‌شود که هنگام خرید آنها نیازمند دریافت مشاوره تخصصی باشید. فروش تجهیزات شبکه یکی دیگر از خدمات تخصصی شرکت دایان نت است. این مجموعه دسترسی کاملی به انواع تجهیزات شبکه داشته و آنها را با قیمت مناسب، کیفیت بالا و گارانتی لازم، در اختیار شما قرار می‌دهد.

نصب دوربین مداربسته

امروزه وجود سیستم‌های امنیتی و نظارتی در تمامی مکان‌ها از محل کسب و کار شما تا محل زندگی ضرورتی است که غفلت از آن می‌تواند خسارت‌های سنگینی به شما تحمیل کند. در راستای برآورده‌سازی این نیاز مهم، کارشناسان فنی دایان نت تلاش بر این دارد تا با ارائه کامل ترین خدمات در حوزه دوربین‌های مداربسته تحت شبکه و یا آنالوگ شما را یاری رساند.

نصب و راه اندازی دکل های مخابراتی

دکل مخابراتی سازه‌‌ای فلزی است که برای نصب دیش‌های ماکروویو، تقویت آنتن‌های موبایلی و آنتن‌های بیسیم و رادیو، در ارتفاع بالاتر و به منظور برقراری ارتباطی پایدار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مجازی سازی دسکتاپ

مجازی سازی دسکتاپ که با Virtual Desktop Infrastructure شناخته می شود، ساختاری است که سیستم عامل به شکل متمرکز در یک سرور پیاده شده و کلاینت ها بدون داشتن سیستم فیزیکی از محیط دسکتاپ استفاده می کنند. VMware Horizon View و Citrix Xen Desktop دو محصول معتبر در این حوزه می باشند.

محدودیت پهنای باند و حجم اینترنت کاربران

افزایش وابستگی محیط های کاری به اینترنت، بعنوان یکی از ارزانترین و قوی ترین کانال های ارتباطی باعث شده، که اکثر سازمانها بودجه ای بعضا سنگین و گرانقیمت صرف تامین امکانات ارتباطی با این شبکه جهانی نمایند، از طرفی به دلیل گستردگی و تنوع خدمات اینترنتی،و کمبود امکانات کنترلی و مدیریتی در این خصوص معمولا نحوه اتصال و استفاده پرسنل از اینترنت برای اکثر مدیران در سازمان ها نگرانی های جدی را بوجود آورده است. از این رو دایان نت توانایی محدود کردن کاربران در سرورهای شبکه های سازمان ها بنا به درخواست مدیران دارد.

پیاده سازی FXS و FXO

پورت های FXO و FXS نام پورت هایی است که برای خط تلفن آنالوگ استفاده می‌شدند. FXO مخفف عبارت Foreign Exchange Office است و به معنی پورت یا درگاهی است که خط آنالوگ به آن وارد شده و برق یا سیگنال بوق را دریافت می‌کند. FXS نیز مخفف Foreign Exchange Subscriber است و به معنی پورتی است که خط آنالوگ شهری را به دستگاه تلفن مشترک متصل می‌کند.

ارتباط رادیویی بین دو نقطه

وایرلس P2P که توپولوژی یا الگوی ارتباط نقطه به نقطه نیز نامیده می شود، ساده ترین نوع معماری شبکه است که همچنین می توان با استفاده از لینک رادیویی وایرلس جهت اتصال دو مکان برپا کرد. اتصال p2p می تواند از لینک های کم مسافت که دو موقعیت با چند صد متر فاصله تا اتصال نقطه به نقطه با مسافت زیاد که دو موقعیت با ده ها کیلومتر فاصله از یکدیگر قرار دارند، برقرار شود.

بکاپ گیری Veeam از سرورها

در حال حاضر می توان از قدرتمند ترین برنامه هایی که تا به حال برای پشتیبانی از VSphere ساخته شده است. Veeam BackUp And Replication اهرمی بسیار قوی در مجازی سازی سرور برای ذخیره سازی مدرن و Cloud همیشه دسترس در شرکت ها و سازمان ها در نظر گرفته می شود.

برقراری امنیت شبکه

امنیت شبکه از مباحث بسیار مهم و حیاتی در حوزه فناوری اطلاعات محسوب می شود. از چیزهای مهمی که در سازمان، اداره یا شرکت وجود دارد، اطلاعات آن است. مواقعی پیش می آید که سودجویان در پی دست یافتن به این اطلاعات هستند و یا سازمان های رقیب، به دنبال از بین بردن اطلاعات آنها هستند. در نتیجه تامین امنیت این اطلاعات، از مهم ترین وظایف آن سازمان خواهد بود. با توجه به توسعه فناوری اطلاعات، برای تامین این امنیت، تدابیر مختلفی اندیشیده شده و باعث شده که امنیت این اطلاعات به میزان چشمگیری بالا برود.

نصب و خدمات سرور Dell, HP

هدف از بکارگیری سرور اچ پی،-همچون سایر سرورهای مورد استفاده- به اشترک گذاشتن منابع نرم افزاری و سخت افزاری با Client یا همان مشتری است. منظور از مشتری در اینجا رایانه‌ای است که درخواستی را به سرور ارسال می‌کند و سرور باید به آن پاسخ دهد. سرور دستگاهی پیشرفته است که باید همیشه روشن باشد و سرویس‌هایی را به سایر دستگاه‌ها ارائه نماید. کارشناسان دایان نت تمامی خدمات مربوط به سرور های HP و Dell را به مشتریان خود ارائه می دهند.

نصب و خدمات برق اضطراری UPS

قطع ناگهانی برق باعث اختلال در اکثر فعالیت‌های تجاری شده و در برخی موارد امکان ادامه آن را کاملاً از بین می‌برد. برخی از سیستم های حساس و مهم در اماکن عمومی یا در ادارات و کارخانه‌ها باید هنگام قطع برق شهر به طریقی از یک منبع تغذیه دیگر استفاده کنند و به کار خود ادامه دهند. منابع تغذیه‌ای که وظیفه تامین برق را در هنگام قطع برق شبکه به‌ عهده دارند ” منابع تغذیه اضطراری” یا UPS نامیده می‌شوند که از دیگر خدمات دایان نت می باشد.

خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار

خدمات پشتیبانی شبکه یا همان نگهداری شبکه‌های کامپیوتری، مهمترین فعالیت دایان نت در زمینه خدمات شبکه کامپیوتری‌ می باشد. این خدمات، مراقبت و رفع ایراد بوجود آمده در قسمت نرم افزاری و سخت افزاری شبکه کامپیوتری است که علاوه به رفع اشکالات شبکه و سرور ها، خرابی‌های کامپیوتر هم شامل این خدمات می‌شود.

راه اندازی و خرید سیستم های تلفنی

نصب و راه اندازی سیستم های تلفنی که شامل نصب تابلو های کروز به همراه ساختار های مربوطه، نصب سینی و یا نگه دارنده کابل جهت فرم دادن کابل های مخابراتی، نصب و سربندی ترمینال های کروز، رانژه جهت ارتباط ترمینال های کروز، نصب سانترال و کارت های مختص به آن می باشد. همچنین مرحله پیاده سازی شامل برنامه ریزی جهت شماره گذاری خطوط داخلی، اجرای سناریوی پاسخگویی، سیستم تلفن گویا و صف انتظار می باشد.

مجازی سازی نرم افزار

مجازی سازی نرم افزار یا همان Application virtualization انتشار یک برنامه به شکل متمرکز روی سرور می باشد. در واقع بجای خرید نرم افزار به تعداد کلاینت‌ها، یک نسخه از آن روی شبکه به اشتراک گذاشته می شود.

مجازی سازی نرم افزار به دو شکل remote application و streaming application که در اولی نرم افزار به طور از راه دور در اختیار کاربران قرار می گرد و در دیگر یک کپی از نرم افزار روی کلاینت قرار می گیرد که هر کدام مزیت های خود را دارا هستند.

مدیریت اینترنت و کاهش هزینه ها

مدیران شرکت‏ها و موسسات دولتی و خصوصی علیرغم صرف هزینه‏ های گزاف بابت پهنای باند، همواره از کندی سرعت اینترنت و نیز عدم امکان کنترل حجم، زمان و پهنای باند مصرفی و نیز کنترل سایت‏های در دسترس کاربران شبکه گلایه دارند. در این میان، استفاده از نرم‏افزارهایی و افزونه‏ های متنوع آن، نه تنها مشکل را حل نکرده بلکه خود بعنوان یک گلوگاه در شبکه، معضلات بزرگی را موجب می‏شود.  راه حل این مشکل با توجه به درخواست مدیران قابل اجرا از طرف کارشناسان دایان نت می باشد.

برقراری امنیت و قابلیت دورکاری تلفن VOIP

استفاده از سیستم تلفن تحت شبکه VOIP دارای مزایای بسیاری از جمله صرفه ‌‌جویی در هزینه‌‌ ها و ارسال و تبادل اطلاعات در هر مکان و زمان است؛ اما تامین امنیت این سیستم نیز مسئله مهمی است که باید به آن پرداخته شود. امروزه با گسترش تهدیدات و حملات مختلف و گسترده از سوی مهاجمان و کلاهبرداران، تامین امنیت یک سیستم به اندازه نصب و راه‌‌اندازی آن حائز اهمیت است که شرکت دایان نت بدون برقراری امنیت، سیستم تلفنی VOIP را از خارج از شرکت دسترسی نمی دهد.

راه اندازی انواع تانل و VPN + امنیت

تانل های مختلف در دستگاه های مختلف میکروتیک، سیسکو و… ارتباطی بین دو روتر در بستر ارتباطی IP ایجاد می کند.

بکاپ گیری از ESXI

در کلیه سسیتم های نرم افزاری و سخت افزاری تهیه به موقع نسخه پشتیبان (Backup) یک امر ضروری به شمار می‌رود. امروزه بسیاری از سازمان ها از مجازی سازی استفاده می‌کنند و پشتیبان گیری مجازی یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید توسط مدیران سازمان ها مورد توجه قرار بگیرد.

راه اندازی ایمیل سرور

با روی کار آمدن فناوری اطلاعات و پیشرفت هایی که در این زمینه صورت گرفت، روش های سنتی که در شرکت ها و سازمان ها استفاده می شد، کم کم جای خورد را به خدمات الکترونیک داد. برای مثال نامه نگاری هایی که در داخل سازمان و یا حتی با بیرون سازمان صورت می گیرد، اکثرا به صورت الکترونیکی انجام می شوند. از پیشرفت های صورت گرفته در این زمینه می توان به ایمیل سرور اشاره کرد که باعث شده چرخه انجام عملیات سازمانی، نظم خاصی به خود بگیرد که این این موضوع کمک شایانی به مدیران و کارمندان کرده و باعث سهولت در انجام کار آنها شده است.

تماس با کارشناسان دایان نت

ما یک شرکت خدمات نصب و راه اندزای شبکه هستیم، چنانچه سوالی در رابطه با خدمات شبکه یا خدمات پشتیبانی شبکه داشتید میتوانید با ما در تماس باشید و یا درخواست تماس از طرف کارشناسان ما را ثبت نمایید.

چرا به خدمات شبکه نیازمندیم؟

بستر شبکه، امکاناتی را در دسترس قرار می دهد که به وسیله این امکانات و خدمات، می توان فعالیت های حساس و مهم بسیاری از سازمان ها را انسجام داده و بهبود بخشید. برای پیاده سازی و اجرای شبکه، نیاز به بستری مخصوص است تا مدیران، کارمندان و افراد مختلف بتوانند به تناسب کار و نیاز خود از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنند. در این بخش تصمیم داریم به این سوال پاسخ دهیم که ما چرا به خدمات شبکه نیازمندیم و استفاده از آن چه مزیت هایی را برای ما و سازمان ما به دنبال خواهد داشت.

حالا واقعا چرا به خدمات شبکه نیازمندیم؟

خدمات شبکه شامل مجموعه ای متنوع از فعالیت هاست که توسط متخصصین و افراد ماهر در این زمینه انجام می شود. در واقع شرکت ها و مجموعه های خاصی هستند که در این زمینه به صورت اختصاصی فعالیت کرده و خدمات خود را در قالب های مختلف به دیگر سازمان های متقاضی ارائه می کنند. این روزها با پیشرفت و توسعه تکنولوژی، دیگر نمی توان از سیستم های سنتی با رویکرد قدیمی استفاده کرد و انتظار داشت که فعالیت ها با کیفیت و سرعت مطلوب انجام شوند.

پیشرفت و توسعه فناوری اطلاعات در زمینه های مختلف باعث شده تا اکثر سازمان ها، ادارات و موسسات برای بهبود عملکرد خود و خدمات رسانی بهتر نیازمند پیاده سازی شبکه بر روی سرورهای خود باشند. در صورتی که شما هم برای استفاده و راه اندازی شبکه در سازمان خود تردید دارید، توصیه می کنیم مزایای استفاده از شبکه را که در ادامه به آن ها اشاره شده مطالعه کنید.

  • مقرون به صرفه بودن و صرفه جویی در زمان و هزینه های سازمان
  • امکان دسترسی سریع و آسان
  • بهبود بخشیدن به ارتباطات درون سازمانی
  • بهبود و تقویت عملکرد درست کارمندان
  • افزایش سرعت کار در سازمان
  • در دسترس بودن گزارشات متعدد
  • تعریفی کامل از سطوح کاری در سازمان
  • افزایش امنیت اطلاعات سازمان

با توجه به این مزایا، اگر می خواهید از رقبای خود عقب نمانده و پیشی بگیرید بهترین اقدام مراجعه به مجموعه های معتبر ارائه کننده خدمات شبکه است. این مجموعه ها از صفر تا صد شبکه را برای سازمان شما انجام خواهند داد. از وظایف این مجموعه ها عبارتند از: آماده سازی بستر مناسب برای راه اندازی شبکه، پیاده سازی و اجرای شبکه با توجه به زیرساخت های سازمان، نظارت همه جانبه بر نحوه کار شبکه، پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی، رفع سریع نواقص ایجاد شده بدون وارد شدن لطمه به فعالیت های سازمان و همچنین پشتیبانی کامل در هر لحظه از زمان.

مزیت استفاده از خدمات پشتیبانی شبکه

دایان نت یکی از شرکت های فعال و با سابقه در حوزه ارائه خدمات شبکه است. این مجموعه به کمکی تیمی متخصص و خبره باکیفیت ترین خدمات را به مشتریان خود ارائه می کند. در ادامه چند نمونه از مهم ترین مزایای کار کردن با دایان پشتیبان را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

1. صرفه جویی کردن در هزینه ها

با بهره گرفتن از خدمات شبکه ای دایان نت، شما می توانید صرفه جویی های بسیار زیادی در زمینه های مختلف داشته باشید. قطعا پیاده سازی کردن شبکه در یک سازمان نیازمند صرف هزینه ها و استفاده از امکانات به خصوصی است. با استفاده از خدمات دایان نت می توانید در برخی موارد صرفه جویی های زیادی داشته باشید و همچنین هزینه های خود را تا حد قابل توجهی کاهش دهید. مهم ترین این هزینه ها عبارتند از:

— هزینه های لازم برای آماده سازی زیرساخت های شبکه

— هزینه های سخت افزاری و نرم افزاری

— هزینه های عملیاتی

— هزینه های نگهداری و همچنین هزینه های خدمات

تحقیقات و بررسی های صورت گرفته در این زمینه حاکی از آن است که استفاده و بهره بردن از خدمات مخصوص شبکه، نزدیک به 25 درصد از هزینه های سالیانه فناوری اطلاعات در سازمان ها را کاهش داده است. برای حصول این نتیجه، بهتر است خدمات شبکه را از شرکت های متخصص که به صورت دقیق در کار خود نظارت و کنترل دارند دریافت کنید.

علاوه بر این، با برون سپاری کردن می توان هزینه های مربوط به شبکه را ثابت نگه داشت و این مطلب نیز باعث می شود تا مسئولین هر سازمان کنترل بهتری بر امور مالی مجموعه خود داشته باشند. با پیاده سازی کردن خدمات ویژه و به روز شبکه، دیگر نیازی به حضور سخت افزارها و امکانات فیزیکی زیاد نخواهد بود و این مسئله نیز می تواند از سویی دیگر موجب کاهش هزینه ها شود.

3. انجام اقدامات و فعالیت های پیشگیرانه برای جلوگیری از بروز مشکل

هر شرکت ارائه کننده خدمات در زمینه شبکه، برنامه های راهبردی مخصوص به خود را برای مقابله با مشکلات احتمالی دارد. شرکت دایان نت نیز در این حوزه بسیار عالی عمل کرده و تمامی امور پشتیبانی را جهت جلوگیری از بروز مشکل به کار می گیرد. این مجموعه با کنترل و نظارت همه جانبه ای که بر خدمات ارائه شده خود دارد، باعث می شود تا مشکلات و خطاهای معمول قبل از بروز در شبکه، پیش بینی شده و در سریع ترین زمان ممکن رفع گردند.

قطعا موسساتی که وظایف حساس اقتصادی را برعهده دارند به دنبال این هستند که شبکه در بی نقص ترین حالت ممکن طراحی، اجرا و پیاده سازی شود. بنابراین، این انتظار را از پشتیبان های مربوطه دارند که با تخصص خود، انواع مشکلات احتمالی را شناسایی و پیش بینی کنند.

5. امنیت فوق پیشرفته

تضمین امنیت شبکه داده و صدا یکی از خدمات ویژه ای است که در مجموعه قراردادهای دایان نت درصورت درخواست شرکت ها و سازمان ها مشاهده می شود. بنابراین سازمان های دریافت کننده خدمات از جهت ایمنی و حفاظت تراکنش ها، داده ها و تمامی برنامه های کاربردی خود اطمینان کافی خواهند داشت. قطعا نظارت همه جانبه و کامل، تضمین امنیت از اطلاعات و موارد بسیار دیگر، باعث می شود تا سازمان ها از نفوذهای غیرمجاز و تنگناهای کاری رهایی پیدا کنند.

2. امکان دسترسی در سطوح بالا

این تضمین از سوی شرکت دایان نت و متخصصین آن وجود دارد که سطوح آپتایم در محدوده 5 الی 9 (99.999 درصد) به عنوان خدمتی ویژه به مشتریان آن ارائه شود. سازمان های مختلف قبل از شروع به کار، قراردادی را بین خود و شرکت ارائه دهنده خدمات تنظیم کرده که به قرارداد SLA یا سطوح خدمات معروف است. امکاناتی که دایان نت در این زمینه برای ارائه به مشتری خود تضمین می کند عبارتند از:

— بهترین و بالاترین سطوح دسترسی

— تضمین زمان به کارگیری و استفاده از شبکه

— ضمانت پاسخگویی سریع در صورت بروز مشکل و حل آن در کمترین زمان

اصولا چنین سطح از دسترسی و خدمات ویژه بیشتر برای سازمان های مخصوصی همچون اداره پلیس، سازمان آتش نشانی، اورژانس، امداد و نجات و بیمارستان ها که زمان برای آن ها یک مولفه بسیار ارزشمند و مهم است، مورد استفاده قرار می گیرد. اگر شما به اعتبار و سابقه شرکت ارائه دهنده خدمات اطمینان و اعتماد کافی داشته باشید، قطعا می توانید تمامی مزیت های ذکر شده را به بهترین شکل ممکن دریافت کنید.

4. بهبود بخشیدن عملکرد شبکه و افزایش کیفیت خدمات Qos

از دیگر خدماتی که دایان نت به مشتریان خود ارائه می کند، کیفیت بالا و بهتر صدا، کیفیت بالای مسیریابی تماس، بهبود مدیریت شبکه و همچنین کیفیت خدمات داخلی یا همان QoS است. این مجموعه با الویت بندی های ترافیک، کیفیت سرویس ارائه دهنده را افزایش می دهد. در این الویت بندی، تجزیه و تحلیل منبع، مقصد تجزیه و بررسی بسته و همچنین استفاده های تجاری کاربرد زیادی داشته و مورد استفاده قرار می گیرند.

6. پشتیبانی دائم از شبکه توسط دایان نت

همانطور که در ابتدای کار اشاره شد، دایان نت مجموعه ای پیشرفته و باتجربه است که در تمامی امور خود از جمله ارائه خدمات، پیاده سازی، اجرا و حفاظت از اطلاعات شبکه، از بهترین و متخصص ترین نیروهای انسانی استفاده می کند. علاوه بر سابقه بالای این مجموعه و مهارت فوق العاده متخصصین آن، عملیات پشتیبانی از شبکه به صورت دائمی و مداوم صورت می گیرد. وظایف مجموعه دایان نت در این زمینه عبارتند از:

— پشتیبانی همه منظوره برای پیشگیری از بروز انواع مشکل و خرابی در شبکه

— شناسایی دقیق مشکلات ایجاد شده و رفع سریع آن در کمترین زمان

— ارائه سریع بازخوردهای مشتریان و پاسخگویی سریع به نیازها و درخواست های آن ها

— ارتباط مستقیم متخصصین مجموعه با مشتریان و تنظیم مستندات کتبی برای بهبود روند کار

تماس با کارشناسان دایان نت

ما یک شرکت خدمات نصب و راه اندزای شبکه هستیم، چنانچه سوالی در رابطه با خدمات شبکه یا خدمات پشتیبانی شبکه داشتید میتوانید با ما در تماس باشید و یا درخواست تماس از طرف کارشناسان ما را ثبت نمایید.